کارآموزی، کارورزی و کارگاه‌های آموزشی

تفاوت کارآموزی و کارگاه آموزشی از دیدگاه داروینو

تعریف مختصر از کارآموزی و کارگاه آموزشی

  • کارآموزی

اصطلاحات دیگری از قبیل دوره های تکمیلی، دوره های فن آموزی و دوره های مهارت آموزی برای کارآموزی به کار برده می شود که منظور از آن ها، دوره های آموزشی میان مدت و بلند مدت می باشد. کارآموزی روشی آموزشی است که در آن کارآموزان و اشخاصی که در جستجوی بدست آوردن مهارت تخصصی هستند، به همراه کسب علم و دانش و معلومات، تجربه فعالیت عملی را نیز می آموزند. افرادی که متقاضی دوره های کارآموزی می باشند، بر اساس رشته تحصیلی خود یا یک زمینه تخصصی، دوره کارآموزی مورد نظر خود را انتخاب کرده و مهارت های مربوط به آن را کسب می کنند. به منظور درک بیشتر مطالب در دوره های کارآموزی، آموزش های تئوری (نظری) نیز برای کارآموزان در نظر گرفته می شود.


  • کارگاه آموزشی

کارگاه آموزشی یا ورکشاپ یک دوره کوتاه مدت و فشرده آموزشی در زمینه خاصی است و یا به عبارتی دیگر  کارگاه (ورکشاپ) رویدادی کوتاه مدت است که به منظور آموزش تعدادی از افراد برگزار می شود. از جمله ویژگی های یک کارگاه آموزشی مناسب و معقول می توان به یادگیری تعاملی، طوفان فکری، حل مسئله و ارائه ایده های کارآمد اشاره کرد.


  • آموزش ببینید، مهارت کسب کنید و متخصص شوید

در حال حاضر آموزش دوره های کارآموزی و کارگاه های آموزشی ژنتیک مولکولی، سیتوژنتیک و کاریوتایپ خون، کشت سلولی و بافت شناسی، بیوانفورماتیک مقدماتی و پیشرفته، کار با نرم افزارهای بیوانفورماتیکی، کموانفورماتیک و طراحی دارو، ایمونوانفورماتیک و طراحی واکسن، برنامه نویسی پایتون، مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی، بیوشیمی، هماتولوژی، علوم آزمایشگاهی، آزمایشگاه تشخیص طبی، داروسازی و فرمولاسیون آرایشی و بهداشتی، توسعه فردی برای آزمایشگاهیان به صورت حضوری و مجازی از طریق همکاران ما در بخش دوره های آموزشی وبسایت داروینو امکان پذیر است.

پیشنهاد داروینو به مخاطبین عزیز، استفاده از اطلاعات و آموزش های رایگان موجود در بخش بلاگ وبسایت و درخواست دریافت مشاوره رایگان تیم داروینو قبل از اقدام به ثبت نام در دوره ها و کارگاه های آموزشی می باشد که با انتخاب صحیح در راه یادگیری و آموزش قدم بگذارید.


  • تفاوت کارآموزی ( دوره های میان مدت و بلند مدت) و کارگاه آموزشی (دوره های کوتاه مدت) از دیدگاه داروینو:

به طور معمول برای گذراندن یک کارگاه آموزشی به ۱ تا ۳ روز زمان نیاز دارید و هدف از برگزاری کارگاه های آموزشی، آشنایی با یک مهارت یا تکنیک تخصصی و یا رفع اشکالات (Troubleshooting) تکنیکی است که پژوهشگر از قبل به آن مسلط است؛ در غیر اینصورت جهت آموزش تکمیکی و یادگیری و تسلط به تکنیک های مختلف دوره های کارآموزی و کارورزی پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است برای گذراندن دوره های میان مدت و بلند مدت به ۱ تا ۶ ماه آموزش، بسته به نوع تکنیک های آموزشی و سرفصل ها نیاز دارید و دوره های آموزشی می توانند ۲۰ تا ۲۰۰ ساعت باشند.