تقویت رزومه علمی

چگونه می توانیم رزومه علمی خود را ارتقا دهیم؟

پیش از آنکه برای رسیدن به اهداف و درجات عالی در زمینه تحصیلی و شغلی خود تصمیم جدی بگیرید ابتدا باید یک رزومه علمی قوی مطابق با رشته تحصیلی خود داشته باشید. یک رزومه مناسب می تواند در به دست آوردن موقعیت شغلی مناسب، اپلای و اخذ پذیرش، مصاحبه دکتری و… شما را در اولویت قرار دهد و در زمان کمتری به اهداف مورد نظرتان برسید.


چگونه می توانیم رزومه علمی خود را ارتقا دهیم؟
مواردی همانند گذراندن دوره های مهارت آموزی تخصصی متناسب و همسو با رشته تحصیلی، مشارکت در طرح های پژوهشی و پروژه های تحقیقاتی،نگارش و ارائه مقاله و کتاب، شرکت در کنگرهها و کنفرانس های معتبر داخلی و خارجی جهت پرزنت پژوهش ها به صورت سخنرانی و پوستر، ثبت اختراع، تالیف و ترجمه کتب تخصصی و… می توانند موثر باشند.

از کجا شروع کنیم؟ برای بدست آوردن یک رزومه آکادمیک یا شغلی مناسب، شما به مواردی نیاز دارید که بیانگر صلاحیت شما برای بدست آوردن یک فرصت تحصیلی یا شغلی باشند بنابراین جدا از سوابق تحصیلی، به موارد دیگر از جمله شرکت مداوم در سمینارها و همایش های تخصصی که بیانگر پویا و فعال بودن شماست، مهارت های فنی و تخصصی که نشان دهنده توانایی و پتانسیل شماست و... نیاز دارید پس به  دنبال آموزش هایی باشید که هدفمند باشند. چیدمان مسیر رسیدن به تخصص های مورد نیازتان مدت زمان رسیدن به اهدافتان را مشخص خواهد کرد. تیم داروینو در کنار شماست تا بهترین ها را به شما معرفی کند و مسیر را برای دستیابی به این ضرورت هموار نماید.