خبر علمی – عصاره جلبک دریایی مانع تولید مثل ویروس کرونا می شود

پلی ساکاریدهای سولفاته قادرند ویروس SARS-CoV-2 را در آزمایشگاه به نحو موثر مهار کنند

پژوهشگران موسسه پلی تکنیک رنسلیر (Rensselear) واقع در نیویورک آمریکا با انجام آزمایش های سلولی دریافتند عصاره جلبک دریایی در مقایسه با داروی رمدسیویر که داروی اصلی مورد استفاده برای مقابله با COVID-19 است، کارایی بالاتری دارد. گزارش کامل این تحقیقات در نشریه  Cell Discovery منتشر شده است.

پروتئین تاجدار ویروس کرونا به گیرنده‌های ACE-2 روی سطح سلول‌های انسان متصل شده و سپس ویروس مواد ژنتیکی خود را به درون سلول وارد می‌کند.

پروتئین سنبله ویروس کرونا به گیرنده های ACE-2 ، روی سطح سلول های انسان متصل شده و سپس ویروس مواد ژنتیکی خود را به درون سلول وارد می کند. پژوهشگران اعتقاد دارند با استفاده از مولکول‌ های دارای گیرنده‌ های مشابه ACE-2 می ‌توان ویروس را به دام انداخت تا به صورت طبیعی از بین برود. در تحقیقات پیشین کارآیی این مولکول ‌های فریبنده در مورد زیکا و آنفلوآنزا به اثبات رسیده است.

محققان سه گونه مختلف از هپارین و دو نوع فکویدان را که از جلبک دریایی گرفته می‌شود، مورد آزمایش قرار دادند. هر پنج ترکیب از زنجیره ‌های بلندی از مولکول‌ های قندی هستند که با عنوان پلی ساکارید های سولفاته شناخته می شوند.

در این آزمایشات مشخص شد پلی ساکاریدهای سولفاته قادرند ویروس SARS-CoV-2 را در آزمایشگاه به نحو موثر مهار کنند و قابلیت این ترکیبات در مهار ویروس حتی بیشتر از داروی رمدسیویر است.

🌍 منبع خبر

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۵/۰۶ ساعت ۸:۲۹ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: corona_virus, بیماری_Covid-19, جلبک_دریایی_مانع_تولید_مثل_ویروس_کرونا, داروی_رمدسیویر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *