خبر علمی – فواید پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی

ارتباط کاهش مصرف کربوهیدرات ها و کاهش ابتلا به بیماری آب ‌سیاه (گلوکوم) در سالمندان

تحقیقات جدید حاکی از آن است که: دانشمندان دریافتند رژیم غذایی با میزان کم کربوهیدرات ممکن است شما را در برابر بیماری چشمی آب‌ سیاه محافظت کند. در این مطالعه، داده‌ های ۱۸۵ هزار زن و مرد ۴۰ تا ۷۵ سال بین سال‌ های ۱۹۷۶ تا ۲۰۱۷ بررسی شد.

در طول دوره مطالعه، شرکت کنندگان اطلاعاتی را در مورد رژیم غذایی شان ارائه کردند. محققان مشاهده کردند حفظ رژیم غذایی بلندمدت با میزان کم کربوهیدرات‌ ها و مملو از چربی و پروتئین‌ های حاصل از سبزیجات با کاهش ۲۰ درصدی خطر ابتلا به به گلوکوم زاویه باز اولیه با علامت اولیه از دست دادن قوه بینایی مرتبط بود.

آب ‌سیاه (گلوکوم )یکی از علل اصلی نابینایی افراد مسن در ایالات متحده است است و POAG شایعترین نوع گلوکوم است. معمولاً بیماران تا زمان پیشرفت بیماری، هیچ علامتی ندارند یا علائم بسیار اندکی دارند و بعد از آن بینایی پیرامونی خود را از دست می‌دهند.

دکتر لوئیز پاسکال، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان مونت‌سینای نیویورک، می‌گوید: رژیم غذایی با مقدار کم کربوهیدرات و میزان بالا چربی و پروتئین منجر به تولید متابولیت های مطلوب برای سر عصب نوری غنی از میتوکندریون می‌شود که محل آسیب در بیماری آب‌سیاه است.

🌍 منبع خبر

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۵/۰۹ ساعت ۸:۴۲ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *