خبر علمی – روسیه آماده واکسیناسیون جمعی علیه کرونا می شود

واکسیناسیون جمعی بر ضد Coronavirus در روسیه

منابع خبری روسی می‌گویند وزارت بهداشت این کشور آماده آغاز یک کارزار واکسیناسیون عمومی بر ضد کروناویروس در ماه اکتبر (اوائل مهر) می ‌شود.

این خبر پس از آن اعلام می‌شود که روسیه اعلام کرد کارآزمایی بالینی یک واکسن بر ضد  Coronavirusرا به پایان رسانده است.

میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه اعلام کرد انستیتو گامالیا (Gamaleya) یک سازمان دولتی پژوهشی در مسکو کارآزمایی بالینی این واکسن را تکمیل کرده است و کارهای اداری برای ثبت مشروط آن در حال انجام است.

به گفته مقامات روسی کارآزمایی ‌های بالینی این واکسن همزمان با مراحل تولید و استفاده از آن ادامه خواهد داشت تا شیوه استفاده از آن بر اساس داده‌ های جدید بهبود پیدا کند.

پزشکان و آموزگاران نخستین گروه ‌هایی خواهند بود که واکسن دریافت خواهند کرد.

واکسن کرونایی که انستیتو گامالیا تولید کرده است، بر اساس یک «آدنوویروس» ساخته شده است که ژن‌ های تولیدکننده پروتئین گل‌ میخی سطح کروناویروس را به بدن منتقل می ‌کند تا دستگاه ایمنی در مقابله با آن آنتی بادی بسازد.

انتظار می‌رود یک واکسن دیگر ساخته ‌شده بوسیله وزارت دفاع روسیه نیز در شهریور ماه «ثبت مشروط» شود و در ماه اکتبر تولید آن آغاز شود. دو واکسن دیگر برای کرونا نیز در روسیه مراحل کسب مجوز برای کارآزمایی بالینی را می‌ گذرانند.

🌍 منبع خبر

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۵/۱۶ ساعت ۱۰:۵۱ ق٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: آدنوویروس, بیماری_Covid-19, تولید_واکسن_COVID-19, واکسن_کرونا_روسیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *