مناسبت ها – هفته جهانی شیر مادر گرامی باد

شیر مادر بهترین تغذیه برای رشد ذهن و خلاقیت کودک

هفته جهانی شیردهی ( World Breastfeeding Week) از یکم تا هفتم ماه آگوست در سال ۱۹۹۲ نامگذاری شد و توسط اتحاد جهانی به منظور اقدام شیردهی  (WABA) سرپرستی و اداره شد و تاکنون در ۱۲۰ کشور جهان انجام می شود.

هدف ازبرگزاری هفته جهانی شیرمادر ارتقاء سطح آگاهی عموم در رابطه با شناخت و اهمیت تغذیه با شیر مادر و تشویق مادران به شیردهی برای حداقل شش ماه اول از زندگی نوزاد به منظور بهبود سلامت کودکان در سراسر جهان می‌ باشد.

فواید شیر مادر

سالهاست که نقش اساسی و مهم تغذیه با شیر مادر در رشد و سلامت کودکان و همچنین سلامت مادران شناخته شده است. شیر مادر یکی از بهترین غذاها برای رشد فکری و جسمی کودک است و بهترین منبع مغزی برای نوزادشیر مادر است. بسیاری از عناصر موجود در شیر مادر کودک را در برابر انواع عفونت ها و بیماری ها حفظ می کند. پروتئین های موجود درشیر مادر بسیار راحت تر از پروتئن موجود در شیر گاو هضم می شوند.

برخی از املاح و ویتامین هایی که در شیر مادر وجود دارد:

انواع پروتئین ها:

  • لاکتوفرین: نام یک پروتئین درشیر مادر است که مانع رشد باکتری ها در دستگاه گوارش می شود.
  • کلستروم: اولین شیری است که توسطمادر تولید می شود. یک مایع زرد رنگ سرشار ازآنتی بادی که سیستم ایمنی بدن نوزاد را تقویت و از او در برابر بیماری های باکتریایی و ویروسی و از باکتری ای کولای و آلرژی محافظت می کند.
  • لیزوزیم: آنزیمی استکه نوزاد را کولی و سالمونلا حفظ می کند. و رشدباکتری های سالم روده را افزایش می دهد و کاربرد ضد التهابی دارد.
  • چربی ها: شیر مادر جاوی چربیهایی است که برای سلامت نوزاد ضروری است. این چربی ها برای رشد مغز، جذب ویتامین های محلول در چربی و تامین منابع اولیه کالری مفید می باشد.
  • ویتامین ها: ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین E،D ،A و K برای سلامت نوزاد بسیار اهمیت دارند. ویتامین  های محلول در آب مثل ویتامین C، ربیوفلاوین، نیاسین و اسید پانتونیک نیز برای نوزاد ضروری است.
  • آهن: هر چند به میزان ناچیز اما در شیر مادر وجود دارد. آهن یک ماده ضروری برای رشد و تکامل نوزاد است.
  • فلوراید: یک ماده معدنی ضروری است که مینای دندان را تقویت و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند.
  • کربوهیدرات ها: اولین کربوهیدرات در شیر مادر لاکتوز است. بسیاری از باکتری های ناسالم موجود در معده را که از جذب کلسیم، منیزیم و فسفر جلوگیری می کند، کاهش می دهد.

براساس تحقيقات متعدد متخصصان حوزه سلامت ،شير خشك تنها در شرايطی خاص می ‌تواند جايگزين شير مادر شود يا اينكه حداقل پس از ۶ ماه يا يك سال شيردهی طبيعی و زمانی كه نوزاد ديگر‌ تمايلی به مصرف شير مادر نشان نمی ‌دهد می ‌توان از شير خشك استفاده كرد و دادن شير خشك به جای شير مادر از همان ابتدای تولد و بدون هيچ دليل موجهی خطا و اشتباهی بزرگ محسوب می ‌شود.

با توجه به تغییر شیوه زندگی امروزی و مصرف مواد غذایی آماده و کاهش فعالیت بدنی کودکان بیش از پیش در معرض چاقی و دیابت در سن جوانی قرار دارند که تغذیه با شیر مادر در دو سال اول زندگی از خطر ابتلا به چاقی پیشگیری می کند. در واقع هفته جهانی تغذیه با شیر مادر (World Breastfeeding Week)  جنبشی جهانی برای ترویج، حفاظت و حمایت از تغذیه با شیر مادر است.

شعار هفته جهانی تغذیه با شیر مادر سال ۲۰۲۰، "حمایت از شیر مادر برای سیاره ای سالم تر" است.

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۵/۱۰ ساعت ۱۰:۴۲ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: املاح_و_ویتامین_های_شیر_مادر, فواید_شیر_مادر, هفته_جهانی_شیر_مادر_گرامی_باد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *