(مناسبت ها – )میلاد حضرت مسیح ع

✍میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، مبارک باد.

(دیده گشودن جهان به رخسار روشن حضرت عیسى مسیح (ع

نشانه تجلى اراده الهى در شب زمستانى زمین است

همچنان که وجود قدسى آن حضرت، نشانه یگانگى و تقدیس حق در سراپرده وجود است.

(ولادت عیسی مسیح (ع

واژه عیسی که اصل آن «یسوع» و به معنی نجات دهنده است. پیامبری که افزون بر موعظه مردم، بیماران را شفا می‌ داد، یاور مستضعفان و محرومان بود، با تندروی‌های برخی متعصبان مبارزه و مردگان را به اذن خدا زنده می‌ کرد.

قبل از آن که عیسی(ع) متولّد شود، فرشتگان از جانب خداوند مریم(س) را به تولّد او مژده دادند و شخصیت عیسی(ع) را معرّفی کردند. حضرت عیسی بن مریم(ع) پیامبر بزرگ الهی و اولوالعزم، در روز ۲۵ دسامبر سال اول میلادی، ۶۲۲ سال قبل از هجرت پیامبر بزرگ اسلام(ص)، در بیت لحم واقع در سرزمین فلسطین به دنیا آمد. مادرش حضرت مریم (س) دختر عمران (ع) است که نامش در ۱۲ سوره قرآن ذکر شده است. تاریخ دقیق ولادت عیسی مسیح در هیچ کدام از متون تاریخی غیرمذهبی ثبت نشده است. با فقدان شواهد تاریخی، در اناجیل لوقا و متّی روزی برای این امر با تحلیل حوادث تاریخی تخمین زده شده است. به همین دلیل برخی پژوهشگران سال ولادت حضرت عیسی (ع) را تقریباً و نه دقیقاً آغاز تاریخ میلادی می‌دانند. زیرا محاسبات تاریخی نشان می ‌دهد اگر عیسی مسیح در زمان پادشاهانی متولد شده باشد که نامشان به همین مناسبت در اناجیل آمده است، این تولد باید ۴ تا ۸ سال قبل از مبدا زمانی میلادی فعلی رخ داده باشد.

کریسمس

کریسمس جشنی در مسیحیت است و برای جشن تولد عیسی مسیح (سلام الله علیه) برگزار می شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پروتستان ها کریسمس را در ۲۵ دسامبر و بسیاری نیز آن را در شب ۲۴ دسامبر جشن می گیرند. اکثر اعضای کلیسای ارتدکس در سراسر جهان نیز ۲۵ دسامبر را به عنوان کریسمس جشن می گیرند.

سال نوی میلادی معمولا در اول ژانویه برگزار می گردد. در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی می باشد. در شب ۳۱ دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو در بسیاری از کشورهای جهان، عموما قاره‌ های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌ هایی از آسیا و آفریقا مراسم سال نو برگزار می شود. در فرهنگ جدید غرب این روز با گردهمایی ‌هایی در مجالس و مهمانی ‌ها برگزار می شود که انتقال سال را ساعت ۱۲:۰۰ شب جشن می‌ گیرند.

ماجرای درخت کریسمس

یکی از مهمترین نمادهای کریسمس درخت آن است، درختی سرسبز و پر از تزئینات براق و دیدنی. عموم مردم تصور می ‌کنند که ارتباطی مستقیم بین درخت کریسمس و بت ‌پرستی در گذشته وجود دارد اما به هیچ‌وجه اینطور نیست و ادعاهای متعددی درباره‌ی چرایی وجود درخت کریسمس وجود دارد که در هیچ ‌یک از آنها حرفی از پرستیدن بت وجود ندارد.

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۱۱/۰۳ ساعت ۱۱:۲۰ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: میلاد_حضرت_عیسی_مسیح, کریسمس, کریسمس_۲۰۲۱

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *