خبر پزشکی – کشف مسیرهای سلولی که عمر انسان را افزایش می‌دهند

با مسیرهای شناسایی شده طول عمر تا ۵۰۰ درصد افزایش می یابد.

در بررسی جدید توسط دانشمندان آمریکایی، آنها توانستند مسیرهای سلولی را کشف کنند که می تواند در افزایش طول عمر انسان موثر باشند.

دانشمندان آزمایشکاه بیولوژیکی MDI با همکاری دانشمندان موٴسسه تحقیقات Buck در کالیفرنیا و دانشگاه نانجینگ در چین، مسیرهای هم افزایی (سینرژیستیکی) را در رابطه با طول عمر شناسایی کردند که این امر طول عمر C. elegans ، را تا ۵ برابر افزایش می دهد.(در تحقیقات پیری از C. elegans که یک نوع کرم نماتد است به عنوان مدل استفاده شده است.)

به گفته یکی از دانشمندان ، این افزایش طول عمر در یک انسان ۴۰۰ یا ۵۰۰ سال است که زندگی می کند.

این تحقیق به کشف دو مسیر اصلی عمده بر پیری در C. elegans می پردازد ، که یک الگوی رایج در تحقیقات پیری است به این دلیل که بسیاری از ژن های آن با انسان مشترک است و همچنین  طول عمر کوتاه آن که تقریبا سه تا چهار هفته است. بنابراین طول عمر کوتاه دانشمندان می توانند اثرات مداخلات ژنتیکی و محیطی برای افزایش طول عمر سالم را به سرعت ارزیابی کنند.

از آنجایی که این مسیرها "محافظت شده" هستند، به این معنی که از طریق تکامل به انسان ها منتقل شده اند، آنها موضوع تحقیقات بسیار زیادی بوده اند. تعدادی از داروهایی که طول عمر سالم را با تغییر این مسیرها افزایش می دهند، اکنون در دست تولید هستند. کشف اثر هم افزایی، درهای درمانی زیادی را در رابطه با درمان ضد پیری مؤثرتر باز می کند.

در تحقیقات جدید دانشمندان دریافتند جهش در دو مسیر سیگنالینگ انسولین (IIS) و مسیرهای TOR هدف راپامایسینمی) تواند به تغییرات ژنتیکی بدن کمک کند. از آنجا که تغییر مسیر) IIS باعث افزایش ۱۰۰ درصد طول عمر و تغییر مسیر TOR  افزایش ۳۰ درصدی را به همراه دارد، انتظار می رود که جهش ژنتیکی مضاعفی ۱۳۰ درصد بیشتر عمر کند. جهش ژنتیکی مضاعفی در پی این تغییرات انتظار می‌رفت اما دانشمندان دریافتند که میزان جهش، بسیار بیشتر از حد انتظار است.

هرمان هالر ، رئیس دانشگاه آزمایشگاه بیولوژیک MDI ، گفت: "با وجود کشف افزایش سن در C. elegans مسیرهای سلولی مرتبط بر پیری ، نحوه تعامل این مسیرها هنوز کشف نشده است. ما تلاش می کنیم با مشخص کردن این تعامل، راه را برای یافتن روش‌های درمان و افزایش طول عمر سالم برای جمعیتی که به سرعت در حال پیری هستند هموار کنیم.

 

🌍 منبع خبر

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۳/۰۳ ساعت ۹:۱۴ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: IIS_مسیر_های, مسیر_TOR, مسیر_سیگنالینگ_انسولین, کشف_مسیرهای|_سلولی_که_عمر_انسان_را_افزایش_می‌دهند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *