خبر پزشکی – آزمایش واکسن پیشگیری از زوال عقل روی انسان

انقلابی در دنیای پزشکی با کشف واکسن زوال عقل

بیماری آلزایمر یکی از انواع بیماری های مربوط به زوال عقل است که می تواند مشکلات بسیار زیادی را برای افراد مبتلا ایجاد کند. بر اساس اعلام سازمان جهانی بهداشت  (who)، زوال عقل بیماری است که سریعترین روند گسترش را در عصر ما دارد.  

 

بر اساس مقاله جدیدی که در مجله تخصصی Alzheimer’s Research & Therapy  به چاپ رسیده، واکسن تولید شده برای پیشگیری از زوال عقل پس از آزمایش های موفقیت آمیز روی موش ها، به زودی بر روی نمونه‌های انسانی انجام می‌شود.

محققان می گویند، پس از تایید اثر بخشی و بی خطر بودن این روش درمانی برای انسان ممکن است طی یک دهه واکسن پیشگیری از زوال عقل در دسترس قرار بگیرد.

 

 

این کشف، که در ژورنال Alzheimer's Research & Therapy منتشر شده است، پس از ۲۰ سال تحقیق صورت گرفته توسط دولت ایالت متحده  و به طور عمده در استرالیا انجام می شود.

گفته می شود، این روش درمانی بر اساس ترکیب دو داروی مختلف است که پلاک‌های مغز را که عامل افت شناختی و ضعف حافظه هستند مورد هدف قرار داده و سپس آن‌ها را از بین می‌برد. همچنین این دارو به گفته پژوهشگران، این قابلیت را دارد که از ابتلا به بروز آلزایمر در افرادی که مستعد ابتلا به این بیماری هستند پیشگیری کند.

به گفته پروفسور نیکولای پتروسکی، این واکسن می تواند انقلابی در دنیای پزشکی باشد.

 

🌍 منبع خبر

 

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۳/۰۳ ساعت ۸:۳۱ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: سازمان_جهانی_بهداشت, واکسن_پیشگیری_از_زوال_عقل_روی_انسان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *