خبر پزشکی – عوارض COVID-19 برشنوایی افراد

متخصص گوش و گلو و بینی مطرح کرد؛ گوش دردبه تنهایی علامت کرونا نیست

دکتر پدرام برقعی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، متخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سرو گردن، به ارائه توضیحاتی در مورد عوارض کووید ۱۹ بر سلامت گوش افراد مبتلا پرداخت و گفت: آنچه مسلم است، در فاز جدید بیماری کرونا، برخی از بیماران با عارضه‌ های گوش درد و کاهش شنوایی مواجه می ‌شوند.

وی با تاکید بر اینکه عارضه گوش درد و عفونت گوش به تنهایی نمی‌ تواند علامت کرونا باشد، افزود: گوش درد و کاهش شنوایی، یکی از عوارض بیماری کرونا است که معمولاً در کنار سایر علائم بیماری، نمود پیدا می‌کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اعلام اینکه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماران کرونایی بستری دچار عارضه گوش درد و کاهش شنوایی می ‌شوند، ادامه داد: درمان جداگانه ای برای رفع این عارضه در زمان ابتلاء به کرونا وجود ندارد و هر آنچه که برای درمان کرونا انجام می ‌شود، کافی است.

این متخصص گوش و گلو و بینی و جراحی سر و گردن، با عنوان این مطلب که عارضه گوش درد و کاهش شنوایی بیماران کووید ۱۹ می‌تواند شامل همه سنین باشد، گفت: عوارض کرونا بر روی گوش، اغلب با بهبود بیمار از بین می ‌رود و کمتر شاهد ماندگاری عارضه کرونا بر سلامت گوش بیماران هستیم.

برقعی همچنین به سرگیجه به عنوان یکی از علائم گوش درد اشاره کرد و افزود: برخی از انواع سرگیجه می ‌تواند ناشی از گوش درد باشد.

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۵/۱۴ ساعت ۹:۰۳ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: کاهش_شنوایی, گوش_درد_و_کرونا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *