خبر پزشکی – محققان استرالیایی آزمایش خون ۲۰ دقیقه ای کرونا را اختراع کردند

ابداع آزمایش خون ۲۰ دقیقه ای کرونا

محققان دانشگاه موناش استرالیا گفتند که آزمایش آنها می تواند تعیین کند که آیا کسی در حال حاضر به این ویروس آلوده است یا در گذشته دچار این عفونت بوده است.

این پژوهشگران در مقاله ای که در ژورنال ACS Sensors منتشر کرده اند، نوشتند: کاربرد کوتاه مدت این آزمایش شناسایی سریع موارد عفونت و ردیابی تماس برای محدود کردن انتشار ویروس است و در درازمدت می توان این آزمایش را در غربالگری برای تعیین میزان گسترش عفونت ویروسی در جوامع به کار برد.

این آزمایش از ۲۵ میکرولیتر پلاسمایی به دست آمده از نمونه های خون استفاده می کند تا به دنبال «آگلوتیناسیون»، به هم چسبیدن خوشه ای سلول های قرمز خون، به علت ویروس کرونا بگردد.

در حال حاضر نمونه گیری از ترشحات بینی یا حلق برای شناسایی افراد مبتلا به عفونت با کروناویروس استفاده می شود، اما این آزمایش بر اساس آگلوتیناسیون- آنالیزی برای شناسایی حضور و مقدار ماده ای در خون- همچنین می تواند افرادی را که اخیرا دچار عفونت بوده اند و عفونت شان برطرف شده است، تشخیص دهد.

محققان می گویند با این روش می توان صدها نمونه را در هر ساعت آزمایش کرد و امیدوارند با استفاده از این شیوه بتوان برای شناسایی آنتی بادی هایی که در پاسخ به واکسیناسیون در بدن افراد بالا می روند هم بکار برد تا به کارآزمایی بالینی واکسن ها کمک شود.

🌍 منبع خبر

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۴/۳۰ ساعت ۱۲:۱۹ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: corona_virus, ابداع_آزمایش_خون_۲۰_دقیقه_ای_کرونا, بیماری_Covid-19, ویروس_کرونا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *