معرفی سایت SemanticScholar

SemanticScholar  یکی از منحصر به فرد ترین پایگاه های جستجو و دانلود مقالات علمی در جهان

این پایگاه یکی از منحصر به فرد ترین پایگاه های جستجو و دانلود مقالات علمی در جهان که در واقع یک دانشنامه علمی یک پروژه در  موسسه هوش مصنوعی آلن است و بطور عمومی در ماه نوامبر ۲۰۱۵ منتشر و طراحی شده به عنوان یک موتور جستجوی مبتنی بر Al برای مقالات مجله علمی است. دانشمندان می‌توانند از موتور جستجوی این سایت که دارای ۱۰ میلیون مقاله می‌باشد مقاله مورد نظر خود را پیدا کنند.

سالانه حدود ۲.۵ میلیون مقاله در سراسر دنیا توسط دانشمندان و محققان به چاپ می‌رسد. با افزایش سرعت انتشار مقالات و با توجه به این که حدود ۵۰ میلیون مقاله از سال ۱۶۶۵ تا به امروز به چاپ رسیده است. جستجوی و پیدا کردن یک مقاله خاص کاری پیچیده و دشوار است.

Paul Allen  یکی از موسسان مایکروسافت در سال‌های اخیر روی موتور جستجوی علمی جدیدی به نام Semantic Scholar کار کرده است این موتور جستجو از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بهره می‌برد. 

در مقایسه با  Google  Scholarو pubMed,   Semantic  Scholar برای طراحی برجسته ترین مقالات مهم وتاثیرگذار طراحی شده و ارتباطات بین آنها را مشخص می کند.

 

برای آشنایی بیشتر به لینک ← پایگاه  pubMed   مراجعه بفرمایید

این پایگاه چطور کار می کند؟

بیش از ۹۵ میلیون مقاله علمی را از منابعی مثل Nature, PubMed, ArXiv جمع آوری می کند.

و Al این سایت مقاله های تحقیقاتی را تجزیه و تحلیل می کند و نویسنده ها، ارجاعات، ارقام و موضوعات و حذف می کنند.

همه این اطلاعات را به یک تصویر جامع از تحقیقات پیشرفته پیوند می دهد.

یک نکته در مورد این سایت، درست است که بعضی از مقالات این سایت فول تکست نیستند اما با انتخاب یک گزینه می توانید، تنها مقاله هایی که نسخه pdf دارند را انتخاب کنید و بهتره بدانید که تعداد مقالات فول تکست این پایگاه بسیار زیاد است و می توانید به نتایج مورد نظرتان برسید.

 

🌍 آدرس وبسایت

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۳/۰۳ ساعت ۹:۰۰ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: سایت_SemanticScholar, پایگاه_pubMed

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *