Clustal Omega ابزاری برای همترازی چند ترادف ژنی و یا پروتئینی

Clustal Omega یک ابزار برای همترازی چند ترادف ژنی و یا پروتئین است و با استفاده از تکنیک های HMM همترازی ترادف های بیشتر از 3 ژن و پروتئین را بدست می آورد و همچنین محاسبه دقیق و سودمندی را برای کاربر ایجاد می کند و دقت بالایی در انواع پروژه های بزرگ و کوچک دارد. نکته مهم اینکه این سایت هر تعداد از ترادف های پروتئینی را با هم همتراز می کند و نتایج دقیق را با سرعت بالا ارائه می کند و همینطور داده ها و پروژه های بزرگ را نسبت به سایت های دیگر، بیشتر و بهتری انجام می دهد. یک ویژگی مهم که نشان دهنده قدرت این سایت است، به عنوان مثال اضافه کردن توالی به توالی موجود، بررسی اطلاعات توالی اضافه شده و همینطور یک بانک اطلاعاتی شامل داده های زیادی که از پیش آماده کار شده اند هست.

ورودی سایت Clustal Omega

داده هایی با فرمت های ناقص مورد قبول سایت نیست.

تذکر: به انتهای توالی ها Enter اضافه کنید به این دلیل که همیشه می تواند به ابزار مربوطه در درک صحیح توالی کمک کننده باشد.

به این نکته توجه کنید که  از داده های سایت هایی که با نرم افزار های مبتدی نوشته شده اند به طور مستقیم استفاده نکنید، به این دلیل که می تواند نتایج غیر قابل پیش بینی ایجاد کند، به عنوان مثال بخشی از داده را مخفی می کند. در حال حاضر حدود 4 هزارترادف و یا داده هایی با حداکثر حجم 4 مگابایت برای وارد کردن به ابزار سایت Clustal Omega وجود دارد.

Clustal Omega برای همترازی دو ژن مناسب نیست. الگوریتم های سیستم MSA برای نقشه های ژنومی برنامه ریزی نشده است. این سایت نهایت 30 پروژه را همزمان پردازش می کند اما ابتدا پروژهای قبلی باید تمام شوند تا اجازه پروژه جدید را بدهند. این سایت با استفاده از ایمیل معتبر به کاربران اجازه کار را می دهد. و همینطور پروژه ها باید در چهارچوب قوانین مرکز  EMBL-EBI باشد.

🌍 آدرس وبسایت