بوم گردی – بوستان جنگلی پردیسان

بوستان جنگلی پردیسان یکی از بزرگترین و مشهورترین بوستان های شهر تهران و معروف به پارک بدون دخانیات است.

این بوستان که در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده است، یکی از بزرگترین و مشهورترین بوستان های شهر تهران است. ایده اولیه احداث پردیسان در سال ۱۳۵۰ شکل گرفت ولی به دلیل شرایط نابه سامان کشور پی ریزی این طرح تا سال ۱۳۶۵ به طول انجامید. این بوستان  از سمت شمال به بزرگراه همت و محله شهرک غرب، از شرق به بزرگراه شیخ فضل‌الله نوری، از غرب به مسیل رودخانه پونک و از سمت جنوب به بزرگراه حکیم و محله بلوار مرزداران محدود می‌شود که همین امر موجب استقبال زیادی شده است.

این پارک که به پارک بدون دخانیات معروف است شامل موزه تنوع زیستی، موزه آب و باغ وحش است. موزه تنوع زیستی دارای انواع حیوانات و حشرات تاکسیدرمی شده، و حتی زنده است که در رده ی گونه های کم یاب و در حد رکورد جهان قرار دارد، بطوری که هر آنچه در طبیعت ایران وجود دارد بصورت نمونه در آن نگهداری می شود و تمام کارهای مطالعاتی زیست محیطی بر روی آن ها صورت می پذیرد، بر این اساس این پارک را بزرگترین موزه تاریخ طبیعی خاورمیانه می نامند.

یکی از جاذبه های دیگر این بوستان استفاده از نمادهایی مانند: دیوارچین (جداکننده آسیای شرقی) ، سی سه پل و نمادهای قسمت های شمالی ایران است .

کلینیک نگهداری حیوانات پارک پردیسان

این کلینیک تخصصی توسط سازمان حفاظت از محیط زیست راه اندازی شد که در زمینه های تخصصی مانند: انگل شناسی، آزمایش خون، آزمایشات تحقیقاتی و معالجات حیوانات فعالیت دارد.همچنین در این مرکز انواع خزندگان، پستانداران، پرندگان و حیوانات اهلی و وحشی تحت درمان در می آیند.

بادبادک بازی در پارک پردیسان

برای بازی با بادبادک ها نیازی نیست حتی وارد پارک پردیسان شوید، همین که سرتان را به بالا بگیرید متوجه پرواز زیبای بادبادک ها در آسمان خواهید شد. اکثر روزهای هفته به خصوص جمعه ها که به این پارک زیبا سر می زنید آسمان پارک را پر از بادبادک های رنگارنگ خواهد بود .

از دیگر امکانات این بوستان می توان سالن سینمایی، مجموعه های بزرگ همایشی که فیلم های زیست محیطی را نمایش می دهند، فضای مناسب و گسترده جهت پیاده روی، دوچرخه سواری، آلاچیق های متعدد، سرویس بهداشتی و نمازخانه و ... را نیز نام برد. همچنین وجود پارکینگ های اختصاصی که در بزرگراه همت و حکیم موجب رفاه حال شهروندان شده است.

نوشته شده توسط کارگروه تولید محتوا در تاریخ ۹۹/۰۳/۰۴ ساعت ۸:۵۲ ب٫ظ | تعداد دیدگاه‌ها: ۰ دیدگاه | دسته‌بندی: داروینو پلاس | برچسب‌ها: بوستان_جنگلی_پردیسان, کلینیک_نگهداری_حیوانات_پارک_پردیسان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *