دره عشق در دل کارون

دره عشق یکی از جاذبه های گردشگری استان چهار محل بختیاری است که یکی از طولانی ترین رودهای ایران یعنی رود کارون در دل آن جریان دارد. برای رسیدن به این دره ی زیبا ابتدا باید به جاده ی شهرکرد به ایذه بروید. این جاده لقب خطرناک ترین و پر پیچ و خم ترین جاده ی ایران را دارد. بعد باید راهتان را به سمت روستای جوزان و بعد دروک کج کنید ادامه ی مسیر این روستا شما را به دره ی پر از عشق، دره عشق چهارمحال بختیاری می رساند.

دلیل نام گذاری این دره شاید به اینکه طبیعت زیبا و جذاب این منطقه ، هرکسی که به اینجا سفر کرده است را عاشق آنجا و استان چهار محال کرده بر می گردد اما برخی از محلی های این منطقه نقل کرده اند که 2 نفر در این منطقه عاشق یکدیگر بوده اند اما چون پلی نبود که دو سر دره را به هم وصل کند، این دو برای رسیدن به هم مجبور می شوند در رودخانه شنا کنند ولی هر دو جان خود را از دست می دهند.

همان طور که گفته شد علاوه بر رود کارون، وجود شالیزار و باغ های انار، آبشار های دائمی و فصلی، چشمه سار ها که برخی از آنها آب های معدنی گوگرد دار هستند، از دیگر جاذبه های این دره است. در دل این دره یک منطقه ی حفاظت شده ای وجود دارد به نام هلن… طبیعت هلن میزبان گونه های گیاهی شامل بلوط غرب، گز، بادام، ارژن، گون، زالزالک و … می باشد و جاندارانی همچون  شغال، تشی، گراز، خرگوش، خرس قهوه ای، عقاب طلایی، افعی و … در آن زندگی می کنند. همچنین در اینجا برخی از عشایر نیز به چشم می خورند.

دوستانی که علاقه مند به تفریحاتی مانند ماهیگیری، رفتینگ، کوهنوردی، عکاسی و پیک نیک هستند حتما توصیه می شود از این دره شگفت انگیز دیدن کنند.